Genel Güncel SonDakika

Naci Görür isyan etti: En büyük güç sizsiniz!

Deprem Bilimci Naci Görür, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine sürekli yöneltilen deprem soruları hakkında bir açıklama yayınladı. Sürekli sorulması fakat bir çözüm üretilmemesine isyan eden Görür, konuyla ilgili olarak yaptığı..

Naci Görür isyan etti: En büyük güç sizsiniz!

Deprem Bilimci Naci Görür, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine sürekli yöneltilen deprem soruları hakkında bir açıklama yayınladı.

Sürekli sorulması fakat bir çözüm üretilmemesine isyan eden Görür, konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda ”Arkadaşlar daha kaçtır söyleyeceğimi bilmiyorum. Yazdım, çizdim, anlattım daha hala deprem ne zaman olacak?, kaç büyüklükte olacak? , burada olur mu? gibi soruları sorup duruyorsunuz. Önemli olan çözümü kökten kavramaktır yoksa dünyanın merkezine kendinizi koyup meseleye öyle bakarsak sorunu çözemeyiz. Doğrusu şu: Yerel yönetim ve merkezi hükümet oturur ve kentin FAY ANALİZİNİ yapar. Böylece kenti tehdid eden fay sistemleri tüm ayrıntıları ile tespit edilr. Böylece hangi fay kırılırsa kentte ne büyüklükte deprem olacak bilinir. İkinci adımda (RİSK ANALİZİ) bu deprem kentin bileşenlerine (Halk, Alt yapı, Yapı stoku, Ekosistem/Çevre ve Ekonomi) nasıl zarar verir onlar araştırılır. Üçüncü adımda ( RİSK AZALTMA) daha deprem gelmeden bu zararların azaltılması yoluna gidilir. Böylece kent depreme hazırlanır. İşte siz yöneticilerin böyle davranmalarını, yapmalarını talep edin, gözetim ve denetim yapın. Yoksa o ne olur, bu ne olur sorularıyla ne siz kurtulabilirsiniz, ne de biz çözüm getirebiliriz? Sizler büyüksünüz. En büyük gücünüz oylarınız. Sevgiyle.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL