Güncel

Narkotik Şubeden Narko nokta uygulaması

Kayseri Emniyeti Narkotik Şubeden Cumhuriyet Meydanında uygulama gerçekleştirdi. Cumhuriyet meydanında, gerçekleşen uygulamada topluma yönelik uyuşturucu konuları hakkında bilgi verildi. Burada basın açıklaması yapan Narkotik Şube komiseri Tugay AKBAŞ; Narkotik nokta..

Narkotik Şubeden Narko nokta uygulaması

Kayseri Emniyeti Narkotik Şubeden Cumhuriyet Meydanında uygulama gerçekleştirdi. Cumhuriyet meydanında, gerçekleşen uygulamada topluma yönelik uyuşturucu konuları hakkında bilgi verildi.

Burada basın açıklaması yapan Narkotik Şube komiseri Tugay AKBAŞ; Narkotik nokta etkinliğinin amacı vatandaşları her yerde uyuşturucu konusunda bilgilendirip broşür dağıtaraktan farkındalık oluşturmak aynı zamanda vatandaşlarımızın her hangi bir sıkıntısı varsa bunlara çözüm bulmak dedi. Ayrıca yapılan çalışmalarında anlatan AKBAŞ; Sayın valimizin bize vermiş olduğu yüksek desteklerle ve bizimde gayretli çalışmalarımız neticesinde uyuşturucuda bir azalma var. Geçen yıl 3900 civarında kullanıcı, bulundurma ve ticaret tamamına işlem yapılmışken. Bu yıl bu ay itibariyle 2300 civarında şahıs var. Uyuşturucu kullanımında bir azalma var. Aynı zamanda buna paralel olarak ’da geçen yıla oranla 2.5 kat daha fazla uyuşturucu madde yakalandı totalde bu yıl. Bu bakımdan uyuşturucu madde tedarikinde azaldığında kullanıcıda azalıyor. Biz bu bakımdan ilimize giriş yollarında ki noktalarda olsun şehir içlerinde olsun tamamıyla uyuşturucu ticareti yapanlara bunların sevkiyatını yapanlara göz açtırmamaya çalışıyoruz. Hatta bugünde biraz önce 3 KG ye yakın bir esrar maddesi aldık. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir dedi.

Daha sonrasına vatandaşlara broşür dağıtılarak bilgiler verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL