Genel Güncel SonDakika

O cani baba tutuklandı!

23 Haziran 2023 tarihinde saat 16:00 sularında Talas Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda iki taksici arasında kavga çıkmış ve bir kişi hayatını kaybetmişti. Olay 23 Haziran’da saat 16.00 sıralarında Talas..

O cani baba tutuklandı!

23 Haziran 2023 tarihinde saat 16:00 sularında Talas Bulvarı üzerinde meydana gelen olayda iki taksici arasında kavga çıkmış ve bir kişi hayatını kaybetmişti.

Olay 23 Haziran’da saat 16.00 sıralarında Talas Bulvarı üzerinde meydana geldi. Taksici A.D. (32) meslektaşı R.D.(23) arasında yolcu alımı nedeniyle tartışma çıktı. Taraflar arasında çıkan kavgada bıçakla yaralanan A.D. göğsüne aldığı bıçak darbesiyle yaşamını yitirdi. Sanık R.D. ile babası M.D. ve amcası M.D. gözaltına alındı. R.D. tutuklanarak cezaevine gönderilirken babası M.D. ev hapsi cezası aldı. Amcası M.D. ise tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi. Sanıklar hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.

Olayla ilgili açılan dava bugün Kayseri Adalet Sarayı’nda görülmeye devam etti. Mahkeme heyeti sanık R.D.’nin ardından babası M.D.’nin de tutuklanmasına karar verdi.

Duruşmaya hayatını kaybeden taksici A.D.’nin ailesi ile tutuklu sanık R.D. ve R.D.’nin babası, tutuksuz sanık M.D. ile R.D.’nin amcası, tutuksuz sanık M.D. katıldı.

Kardeşim rızkını savunurken şehit oldu!

A.D.’nin kardeşi ise ”Sizlerden Hz. Ömer’in adaletini istiyorum. A.D.’nin annesi ise, “O benim gecem gündüzüm idi. İsteselerdi oğlum elindekini verirdi” diye belirtti.

A.D.’nin babası ise, ”Şikayeti olan polise mi gider babası ile tartıştığı durağa mı gelir?” dedi. A.D.’nin diğer ağabeyi ise, ”Bunlar oraya bilinçli gelmiş. Her şey bir dakika 44 saniyede olup bitiyor. Benim kardeşim rızkını savunurken şehit oldu” açıklamasında bulundu.

Hayatını kaybeden taksicinin ailesinin avukatı tutuksuz sanıkların da tutuklanmasını talep etti.

Kendimi savunmak istedim!

Tutuklu sanık R.D. mahkemedeki ifadesinde ”Olay daha önce de anlattığım gibi oldu. Selam verip konuşmak istedim. Şahıs bana saldırdı. Kafam yarıldı kendimi savunmak istedim. Öğrenciyim. Aleyhime atılan suçlamayı kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum” şeklinde konuştu.

R.D.’nin babası tutuksuz sanık M.D., ”Diyeceğim bir şey yok. Ben kapıyı tutmadım. Tanıklar yalan beyanda bulunuyor. Ölen şahıs bana vurdu. Ben dondum kaldım. Hiç müdahalem olmadı. Elimi kaldırmışlığım yok. Yardım vesaire etmedim.” dedi.

Mahkeme heyeti R.D.’nin tutukluluk haline karar verirken R.D.’nin babası M.D.‘nin de ‘Kasten adam öldürmeye yardım suçundan’ tutuklamasına karar verdi. Duruşma eksiklerin giderilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL