Genel Güncel

Öğrencilere kırtasiye yardımı bu yıl da devam edecek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bu eğitim öğretim yılında da kırtasiye yardımına devam edeceğini açıkladı. Büyükkılıç, başvuruların 7 Ağustos 2023 ile 8..

Öğrencilere kırtasiye yardımı bu yıl da devam edecek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bu eğitim öğretim yılında da kırtasiye yardımına devam edeceğini açıkladı. Büyükkılıç, başvuruların 7 Ağustos 2023 ile 8 Eylül 2023 tarihleri arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinden yapılabileceğini belirtti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine bu eğitim öğretim yılında da kırtasiye yardımı yapılacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, gönül belediyeciliğinin en güzel örnekleri sayılabilecek projeler kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisi olan Kayseri il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi 6 bin 277 aileden 11 bin 946 öğrenciye toplam 8 milyon 636 bin 750 lira kırtasiye yardımı yapıldığını hatırlattı.

Başkan Büyükkılıç, 2023-2024 eğitim öğretim yılında da Kayseri il sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul öğrencisi için 750 lira, ortaokul öğrencisi için bin lira ve lise öğrencisi için bin 250 lira olarak kırtasiye yardımı yapılmaya devam edileceğini açıkladı.

Başkan Büyükkılıç, başvuruların 7 Ağustos 2023 ile 8 Eylül 2023 tarihleri arasında Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesi www.kayseri.bel.tr adresinde online hizmetler kısmından kırtasiye yardımı başvuru formu üzerinden yapılacağını belirtti.

Öğrenciler ile ailelerinin daima destekçisi olacaklarını vurgulayan Büyükkılıç, “Öğrencilerimiz için Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yapma yönünde özverili bir gayretin içerisindeyiz. Her şey gençlerimiz ve öğrencilerimiz için, her şey Kayseri için” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL