Genel Güncel Siyaset SonDakika

ÖZEL | Demirkaya: Bu olay Türk milliyetçilerine göz dağı verme amaçlıydı!

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya, 11 Aralık tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gözaltına alındığını duyurmuş, Ankara’ya sevk edildikten sonra 12 Aralık Salı günü adli kontrol şartıyla..

ÖZEL | Demirkaya: Bu olay Türk milliyetçilerine göz dağı verme amaçlıydı!

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Hacı Ali Demirkaya, 11 Aralık tarihinde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gözaltına alındığını duyurmuş, Ankara’ya sevk edildikten sonra 12 Aralık Salı günü adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Demirkaya süreçle ilgili olarak Kayseri Bakış TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Demirkaya yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi: ”Öncelikle 11 Aralık Pazartesi günü ben gözaltına alınma haberimi emniyet mensuplarından değil, bir gazetecinin sosyal medya paylaşımından öğrendim. Bunun üzerine 15-20 dakika sonra polis memuru arkadaşlar beni aradılar, bende o gün Develi ilçesindeydim geri dönünce arkadaşlarla görüştük gözaltına alınma işlemim böyle gerçekleşti. Burada savcının inisiyatifine bağlı olarak Ankara’ya götürüldüm, aslında suç tipi itibariyle kendisi ifademi Kayseri’de talimat yoluyla da alabilirdi ama biz savcının bu yönde inisiyatif kullandığını düşünüyoruz, bu doğrultuda Ankara’ya kadar gittik. Konuyla ilgili dün basın açıklaması düzenleyen Genel Başkanımıza da çok teşekkür ediyorum, sürecin en başından beri gerek kendisi gerek Hukuktan Sorumlu Başkan Yardımcılarımız bizim sürekli yanımızdaydılar. Bu yapılan işlem Ceza Hukuku ve Avukatlık Kanununa aykırı bir işlem zaten. Polis Memuru arkadaşlar, Savcı ve Baro tarafından görevlendirilen Avukat nezaretinde eski ofisime gelmişler. Orada beni bulamayınca hukuka aykırı bir şekilde, Baro tarafından görevlendirilmiş bir Avukat olmaksızın, ailemle birlikte yaşadığım ikametime çilingirle girmek yoluyla girdiler. Sanki bir terör örgütü mensubuymuşuz gibi evimizde dijital veri aramışlar, ortada bulunan teknolojik eşyalarla birlikte bizi de teslim aldılar. Kısaca yapılan işlemler başlı başına hukuka aykırı. Bizim mesleğimiz ve siyasi konumumuz gereği adresimiz belli, Savcı Bey bizi çağırsa biz seve seve Ankara’ya gidip ifade verirdik. Keşke bu noktada hukuk herkese eşit uygulansaydı. 

Hatay/Samandağ Eski İlçe Başkanımız Suphi Bey’in ve benim aynı gün gözaltına alınmamız tamamen Zafer Partililere ve Türk Milliyetçilerine göz dağı verme amaçlıydı ancak biz dün yapılan basın toplantısında da açıkça söyledik biz susmayacağız, bizi öldürmeden de susturamayacaklar!

Bunun yanı sıra konuyla ilgili açıklama yaparak bana destek olan Saadet Partisi Kayseri İl Başkanı ve meslektaşım Baki Coşkun ve yine meslektaşım İyi Parti İl Başkanı Tansu Şener’e teşekkür ediyorum. Kendisi de adli kontrol kararı verildikten sonra telefonla arayıp geçmiş olsun dileklerini ilettiler. Biz Hukukçular, siyasi kimliğimizin dışında Hukuk’un herkese bir gün lazım olacağı kanaatindeyiz. Biz Türkiye Cumhuriyeti’nin bir Hukuk Devleti olduğunu, siyasi görüşüne, etnik kimliğine, dinine, mezhebine bakılmaksızın herkese eşit uygulanmasını istiyoruz. Tek temennimiz sadece Hukuk uygulansın, bunun dışında bir ayrıcalık istemiyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL