Genel Güncel

ÖZEL | Destici, Kayseri Bakış TV Genel Yayın Yönetmeni Emre Köse’ye özel açıklamalarda bulundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanlığını ziyaret etti. Programa Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanı Erkan Demirci, Birlik Partisi MKY üyesi Hakan Satılmış,..

ÖZEL | Destici, Kayseri Bakış TV Genel Yayın Yönetmeni Emre Köse’ye özel açıklamalarda bulundu

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanlığını ziyaret etti. Programa Büyük Birlik Partisi Kayseri İl Başkanı Erkan Demirci, Birlik Partisi MKY üyesi Hakan Satılmış, Alperen Ocakları İl Başkanı Mustafa Dilmen ve parti üyeleri katıldı.

Burada, Kayseri Bakış TV Genel Yayın Yönetmenimiz Emre Köse’ye özel açıklamalarda bulunan Genel Başkan Destici, “Öncelikle son genel seçimde aldığımız oy var. Bir de 2019 yılında yerel seçimde aldığımız oy var. Yerel seçimde aldığımız oy 50.000 civarında. Şimdi, dolayısıyla da yerel seçimleri yerel seçim oyuyla değerlendirmek gerekiyor. Yani, biz 2019’u baz alırsak, biz 50.000 ile başlıyoruz. Şu an Kayseri’de tabii ki bizim hedefimiz, bu oyumuzu daha da yükseltmek. Tabii burada en azından 1,2,3 belediyelik kazanıp, artık Büyük Birlik Partisi’nin belediyecilik anlayışını da Kayseri’li vatandaşlarımıza ve Türkiye’de Türk milleti ile Türk seçmeni ile konuşturmak istiyoruz. Bütün çalışmalarımız bu yönde sürüyor, devam ediyor.” dedi.

Ayrıca, Destici; ”Develi başta olmak üzere Kocasinan’da, Biz daha da adaylarımızı kesinleştirmedik. Aday adayı aşamasında dolayısıyla da onları inşallah bu ayın 31’ine kadar müracaata devam ediyor. Hem Belediye Başkanlığı için hem de Belediye Meclis üyeliği için müracaatlar bittikten sonra inşallah temayül yapmamız gereken yerlerde temayül yapacağız, saha çalışması yapmamız gereken yerlere de saha çalışması yapacağız. Bazı aday adaylarımız var, onlarla ilgili hiçbir çalışma yapmaya da gerek yok, onları da Develi gibi direkt ilan edebiliriz. Müracatlar devam ettiği için, henüz o aşamaya geçmedik. Bir de Kayseri Büyükşehir Belediyesi için, biz geçtiğimiz seçimlerde büyük şehirlerin hiçbirisinde aday çıkarmamıştık. Burada da Cumhur İttifakı adaylarını destekleyerek, bizler de AK Parti listelerinden aday gösterilen mevcut Büyükşehir Belediye Başkanımızı destek vermiştik. Şimdi, o boyutuyla ilgili partilerimiz arasındaki AK Parti ve Büyük Birlik Partisi heyetleri görüşmeye devam ediyorlar. Bu görüşmelerde ümit ediyorum ki yıl sonuna kadar, önümüzdeki hafta neticelenmese bile, belli bir aşamaya gelmiş olur,” şeklinde konuştu.

Destici sözlerini “Biz Kayseri’nin bütün belediye başkanlıkları noktasında belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği gösterebilecek teşkilat sayısını da üye sayısını da sahip bir siyasi partiyiz.” ifadeleriyle noktaladı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL