Güncel

ÖZEL | ‘Kayseri’de bugüne kadar başarılı olamadık!’

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Cumhuriyet Halk Partisi İl Binası’nda Kayseri Bakış Tv mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. Erol, Kayseri Bakış Tv’ye özel yaptığı..

ÖZEL | ‘Kayseri’de bugüne kadar başarılı olamadık!’

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu ve Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Cumhuriyet Halk Partisi İl Binası’nda Kayseri Bakış Tv mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Erol, Kayseri Bakış Tv’ye özel yaptığı açıklamada, ”Evet 31 mart yerel seçimlerine yönelik Genel Merkezimizin Cumhuriyet Halk Partisi’nin meclis grubunun görevlendirmesiyle İzmir Milletvekilimiz Rıfat Nalbantoğlu ile birlikte buradayız. Rıfat Bey eski İzmir İl Başkanımız ve İzmir Milletvekilimizdir. Bende eski Elazığ İl Başkanıyım ve Elazığ Milletvekiliyim. Biz örgütleri iyi bilen ve sokak nabzını iyi tutan Milletvekilleriyiz. Görevlendirmeyle Kayseri’ye geldik. Tabi Kayseri’de yerel anlamda bugüne kadar iyi katlayamamışız. Yeni seçilen başarılı bir İl Başkanımız ve ona uygun çalışan bir örgüt kadromuz var. Burada parti teşkilatına öncelik vereceğiz. İlçe Başkanlarımızı inceleyeceğiz, yönetici üyelerimizi inceleyeceğiz. Aday adayı olan arkadaşlarımızı inceleyeceğiz sonra bunlarla ilgili sokakta kendimize göre bir araştırma yapacağız. Bizim oradaki amacımız gerçekten Kayseri’de ilçelerimiz dahil en doğru adayı tespit ederek gelen merkezimizi doğru bilgilendirmek olacak. Tabii Kayseri gibi daha çok sağ siyasetin hakim olduğu yerlerde sosyal demokrat Cumhuriyet Halk Partisinden belediye başkanı seçmek bugüne kadar çok mümkün olmamış ki benim ilimde öyleydi ama doğru adayı tespit edilebilir doğru bir iddia ortaya konulabilir ise belediyecilik anlayışıyla ilgili Belediye Başkanı olduğu beldenin ilçenin sorunların çözümüyle ilgili farklı bir yaklaşım geleceğinin burada dengelerin değişebileceğine inanıyoruz onun için buradayız. En doğru adayı hem farklı teşkilatlarımızı hem havanın kabul ettiği doğru adayın tartışma olmayacak düzeyde tartışmaya katılmayacak adayların tespitiyle ilgili bugün buradayız. Bugün daha çok örgüt taleplerini dinleyeceğiz yenice il örgütümüzle bir toplantı yapacağız sonra ilçe başkanlarımızla sonra aday adaylarımızla toplantılar yapacağız ama yarım sokakta olacağız . Zaten buraya biz daha güzel ekiplerimizi gönderdik arkadaşlarımızı gönderdik genel olarak bize bir altlık tabanlık bir veri oluşturmak için gerekli araştırmayı yaptılar onların ışığında da burada en doğru adayı tespit etmekle ilgili hem sokağın talebi hem de örgüte talebini birleştirip genel merkezimize sunacağız. Şu an bizim düşüncemiz yok biz bu düşünceyle gelmedik tam tersine Kayseri’nin ve örgütün düşüncesi var onay almaya geldik. Onunla ilgili tespit yapıldıktan sonra genel merkeze gideceğiz yani biz aday tespitiyle ilgili değil doğru adaylarla ilgili bir rapor hazırlayıp bütün adayların kendine göre bir siyaset iddiası ve Belediye Başkanı ile ilgili bir şeyi var bir ufku bu vizyonu var onları tespit edip genel merkeze sunacağız ondan sonraki süreç tamamen genel merkezin takdiridir.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL