Genel Güncel Siyaset SonDakika Spor

ÖZEL | Ünalmış’tan Kayserispor Yönetim Kurulu’na eleştiri: Gerçek Yöneticiler zor zamanlarda belli olur!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış sosyal medyada yaptığı paylaşımla flaş bir iddiayı ortaya atmış, Kayserispor’un icradan satışa çıkarıldığını belirterek ”Kayserispor İcradan satışa sunuldu. Kayseri Genel İcra..

ÖZEL | Ünalmış’tan Kayserispor Yönetim Kurulu’na eleştiri: Gerçek Yöneticiler zor zamanlarda belli olur!

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkan Yardımcısı Niyazi Ünalmış sosyal medyada yaptığı paylaşımla flaş bir iddiayı ortaya atmış, Kayserispor’un icradan satışa çıkarıldığını belirterek ”Kayserispor İcradan satışa sunuldu. Kayseri Genel İcra Müdürlüğü’nün 2023/43965 Esas sayılı dosyasından “Kayserispor Futbol Anonim Şirketi” şeklindeki tescilli marka ismi icra yoluyla satışa çıkarıldı. Tescilli marka isim hakkı 35.000.000 TL muhammen bedel ile satışa çıkarılmış. Bu arada sadece şirket ismi değil, futbol okulları ve store marka isimleri de aynı dosyadan satılacak…” ifadelerini kullanmıştı.

Ünalmış konuyla ilgili olarak, Kayseri Bakış TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Gerçek yöneticiler zor zamanlarda belli olur!

Kayseri Bakış TV Spor Muhabiri Rıdvan Kaya’nın sorularını yanıtlayan Ünalmış; Kayserispor A.Ş., Kayserispor Store ve Kayserispor Futbol Okulları’nın icradan açık artırma yöntemiyle satışa sunulmasıyla ilgili olarak ”Şu anda, Kayseri Genel İcra Müdürlüğü’nün yaptığı satışların ilan edildiği bir site olan ‘ilan.gov.tr’ var. Bu siteyi mesleğim gereği gezinirken, Kayserispor’un bir satış ilanını gördüm. İçeri girdiğimde, Kayserispor Anonim Şirketi’nin isim hakkının ve futbol okullarının isim haklarının satışa sunulduğunu öğrendim. Bu doğrultuda, yetkililere sorarak böyle bir durumun olup olmadığını araştırmaya başladım ve gerçekten böyle bir satış ilanı olduğunu öğrendim. Bunun üzerine, Cumhuriyet Halk Partisi’nin verdiği sorumluluk ve avukatlık görevimle bu konuya dikkat çekmek istedim. Birkaç gün önce, Kayserispor’un iyi yönetilmediğiyle ilgili bir yazı yazmıştım. Transfer yasağının gündemde olduğundan ve futbolcuların gidebileceğinden bahsetmiştim. Yazımda, yazdıklarımın birkaç gün içinde doğrulandığını ve transfer yasağının olduğunu ifade etmiştim. Ancak, bu durumun gerçek olması beni üzdü. Bu noktada, 20 Şubat’ta gerçekleşecek bir satışın olduğunu biliyoruz. Eğer bu durum düzeltilmezse ve dosya ödenip kaldırılmazsa, Kayserispor isim haklarını icra yoluyla satışa çıkarmış olacak. Kulüp iyi yönetilmiyor ve önceki başkan döneminden gelen bir düzen sorunu var. Bu eleştirilere saygı duyarım, ancak içeridekilerin daha iyi görmesi gerekir. Gerçek yöneticiler, zor zamanlarda belli olur.” şeklinde konuştu.

Kayserispor iyi yönetilmiyor!

Mevcut Kayserispor Yönetim Kurulu’nun Kayserispor’u iyi yönetemediğinin altını çizen Ünalmış, konuyla ilgili düşüncelerini ”Şu anki yönetimin riskli ve sıkıntılı zamanlarda nasıl bir duruş sergileyeceği önemlidir. Her ne kadar önceki başkanlar döneminde de sıkıntılar olsa da, bu sıkıntıları çözebilen kişilerin yönetimde olması gerekir. Kişisel kanaatim, şu anda Kayserispor’un doğru bir şekilde yönetilmediğidir. Umarım durum düzeltilir ve kulüp başarılı olur.” ifadeleriyle dile getirdi.

Kötü giden durumlarda bir taraftar olarak uyarı yapmanın bir görev olarak benimsenmesi gerektiğini belirten Ünalmış, konuyla ilgili olarak ”Bu yazıları yazma amacım, yanlış giden durumları vurgulamaktır. Her şeyin güllük gülistanlık görülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Kulüplerin yeterince mevzuata uygun denetlenmediğini düşünüyorum. Eğer ciddi bir denetim olsa, aşırı borçlanmalar ve keyfi harcamalar önlenir ve kulüpler maddi sıkıntı çekmez. Bu sorumlulukları hatırlatmak ve uyarı yapmak ise bizim görevimizdir.” şeklinde konuştu.

Muhabir: Rıdvan Kaya / Kamera: İbrahim Esat Güler

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL