Genel Güncel Siyaset SonDakika

ÖZEL | Zafer Partisi’nden açıklama: İl Başkanımızın gözaltına alınması bize FETÖ kumpaslarını hatırlatıyor

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya, bugün akşam saatlerinde ‘halkı isyana teşvik ve yalan haberi yayma’ suçu iddiasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alındığını ve ifadesi alınmak üzere Ankara’ya..

ÖZEL | Zafer Partisi’nden açıklama: İl Başkanımızın gözaltına alınması bize FETÖ kumpaslarını hatırlatıyor

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanı Avukat Hacı Ali Demirkaya, bugün akşam saatlerinde ‘halkı isyana teşvik ve yalan haberi yayma’ suçu iddiasıyla gözaltına alındı. Gözaltına alındığını ve ifadesi alınmak üzere Ankara’ya götürüldüğünü sosyal medya hesabından duyuran Demirkaya, yaptığı paylaşımda  ”Hakkımda çıkarılan gözaltı kararı gereği emniyete götürülüyorum. Alnımız ak, başımız dik. Zafer inanların ve savaşanların olacak!” ifadelerine yer verdi.

Konuyla ilgili Zafer Partisi Kurucu üyesi ve Kayseri’den sorumlu Genel İdare Kurulu Üyesi İsmail Tanrıöven, Kayseri Bakış TV mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu.

Tanrıöven yaptığı açıklamada ”Bu haberi ilk önce Zihni Çakır isimli bir gazeteci paylaştı. Gözaltına alınan kişilerin haberi bile olmadan bazı gazetecilere böyle bilgi verilmesi bize FETÖ’nün kumpas davalarını hatırlatıyor. Yani aynı Ergenekon ve Balyoz davaları gibi benzer kumpas davalarıyla Zafer Partisi üzerine geliniyor gibi düşünüyoruz açıkçası. Zafer Partisi İl Başkanı ve aynı zamanda kurucu İlçe Başkanımız gözaltına alınmış. Ankara’da Zafer Partisi hakkında tüm soruşturmaları yürüten bir Savcı’nın talimatı ile hukuka aykırı olarak evi aranmıştır. İl Başkanımız bir Avukat, Baro’ya haber verilmeden ve bir temsilci bulunmadan evi aranmıştır ve resmen bir hukuk cinayeti yanaşmıştır. Çağırılıp ifadeye gitmesi mümkünken bu şekilde gözaltı kararı verilmesi açıkça Zafer Partisi’ni baskılama amaçlıdır ve siyasi bir soruşturmadır diye düşünüyoruz. Halkı kin ve düşmalığa teşvik iddiası Zafer Partisi İl Başkanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar sebebiyle büyük ihtimalle, bu paylaşımlarda zaten ortada yani bundan dolayı evini aramaya da gerek yok, çağırılıp ifadesi de alınabilir. Ayrıca sosyal medya hesaplarımızda suç unsuru oluşturacak bir şey de yoktur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve özellikle siyasi partilerin, ülkenin sorunlarını dile getirmesi siyasi faaliyetlerin bir gereğidir. Bu şekilde siyasi faaliyetler ve siyasilerin görüş açıklaması engellenmektedir. Demokrasi, insan hakları ve hukuk açısından bakıldığında acı bir gün bugün, burada uygulamalar hukuka aykırıdır. Biz ülkemizin hukuk devleti olacağı günlere ulaşmasını diliyoruz, bu sürecin takipçisi olacağız. Kayseri’den avukatlar olarak, Ankara’dan Genel Merkezimizden gelen avukatların da desteğiyle bu sürecin takipçisi olacağız. Bu süreç başta da söylediğim gibi hukuka aykırıdır ve biz sonuna kadar bunun arkasında olacağız.” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL