Güncel Siyaset

Palancıoğlu Avrupa Konseyi’nde müjde verdi!

Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 45. Genel Kurulu toplantıları sebebiyle Fransa’nın Strazburg şehrinde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 4-5 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Birliği toplantısının Kayseri’de düzenleneceğini..

Palancıoğlu Avrupa Konseyi’nde müjde verdi!

Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi 45. Genel Kurulu toplantıları sebebiyle Fransa’nın Strazburg şehrinde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, 4-5 Aralık tarihlerinde yapılacak olan Avrupa Birliği toplantısının Kayseri’de düzenleneceğini duyurdu.

Kayseri’nin ilk kez bir Avrupa Birliği toplantısına ev sahipliği yapacağını belirten Palancıoğlu, Avrupa Konseyi’nde yapılan toplantılar hakkında ”Fransa’nın Strazburg şehrinde gerçekleştirilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler toplantısına katılarak ülkemizin sesi olmaya devam ediyoruz. Ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, çıkarlarını savunmak üzere 9,5 yıldır Avrupa Konseyi toplantılarına katılıyorum. Dün Strazburg Daimi Temsilcisi Büyükelçimiz Nurdan Bayraktar Golder’ın Türkiye Ulusal Heyetine verdiği resepsiyonuna, ardından Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinasyon toplantısına katıldım. Konsey’de Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına özel bir resepsiyon düzenledik. Böylece büyük bir temsile imza attık. Buradan bir müjde vermek istiyorum. 4 ve 5 Aralık 2023 Pazartesi ve Salı günü Bölgeler Komitesi’nin toplantısını Kayseri’de yapacağız. 45-50 kişilik bir ekip Kayseri’ye gelecek. İlk defa Avrupa Birliği’nin bir toplantısı Kayseri’de yapılmış olacak.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL