Dünya

PAROLA: YEMEDİĞİMİZİ YEDİRMİYORUZ

Kayseri Çarşı38’de işletme sahibi İsmail Ağaoğlu, Kayseri Bakış Haber’e pastırma ve sucuk fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gelen zamların sucuk ve pastırmayıda etkilediğini söyleyen Ağaoğlu “Ben Çarşı 38’in işletmecilerinden İsmail..

PAROLA: YEMEDİĞİMİZİ YEDİRMİYORUZ

Kayseri Çarşı38’de işletme sahibi İsmail Ağaoğlu, Kayseri Bakış Haber’e pastırma ve sucuk fiyatları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Gelen zamların sucuk ve pastırmayıda etkilediğini söyleyen Ağaoğlu “Ben Çarşı 38’in işletmecilerinden İsmail Ağaoğlu. Elbette bir değişiklik oldu. Dövizin yükselmesi, işletme giderlerinin artması, asgari ücretin artması, buna bağlı olarak et fiyatlarının artmasıda, sucuk pastırma piyasasında bir yükselişe sebep oldu. %15 gibi %20 gibi bir artış oldu. Gurbetçi vatandaşlarımızın aşırı  pastırma sucuk talepleri var. Yurt dışında  Kayseri’deki gibi pastırma sucuk bulamadıkları için buradan götürüyorlar ancak onlardan gümrükte özellikle Bulgaristan ve Sırbistan kapısında, bizim burada Türk Standartlar Enstitüsüne (TSE) göre ürettiğimiz sucuk pastırmanın, Sırplar ve Bulgarlar tarafından kapılarda  alıkonulduğunu veya cezai işlem yapıldığına dair birtakım şikayet bizlere geliyor. Bununla ilgili çözüm talepleri var yurt içinde ve aşırı bir tüketim var. Burada kaldıkları 45 haftalık süre içerisinde, pastırmayı sucuğu bol miktarda tüketiyorlar çok da memnunlar.” Dedi.

Güncel pastırma ve sucuk fiyatları hakkında bilgi veren Ağaoğlu” Doğal, organik sucuğumuz var kendi imalatımız 470 TL. Yine bayisi olduğumuz İmamoğlu sucuğunu 520 TL’ye satıyoruz. Şahin sucukları ise 588 TL. Ortalama  fiyatlar bu şekilde.” Dedi.

Vatandaşların yoğun talebi ve ilgisiyle ilgilide konuşan Ağaoğlu “Evet gizli bir formülümüz var. bu sucuğumuzu tüketen gurbetçilerimiz olsun gerek yerli gerekse yurt içindeki müşterilerimiz olsun çok beğendiler. Bu sucuğun  hem acılısını, hem acısısını ürettik. Biz kendi markamız altında mümkün olduğu kadar kaliteli ürün üretip,  vatandaşlarımızdan, müşterilerimizden şikayet almayacağımız ürünleri satmak istiyoruz. Bizim parolamız yemediğimizi yedirmiyoruz.”dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL