Genel Güncel Siyaset

Sağ Parti Melikgazi İlçesi ve Talas İlçe Başkanlık Kongresini yaptı.

Merkez Sağ Parti Kayseri İl Başkanı Hamdi İncegön, KayseriBakış mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. İncegön, partilerinin Kasım 2022’de kurulduğunu ve Demokrat Parti Doğru Yol Partisi’nin devamı olduğunu belirtti. Genel başkanlarının Ömer..

Sağ Parti Melikgazi İlçesi ve Talas İlçe Başkanlık Kongresini yaptı.

Merkez Sağ Parti Kayseri İl Başkanı Hamdi İncegön, KayseriBakış mikrofonlarına özel açıklamalarda bulundu. İncegön, partilerinin Kasım 2022’de kurulduğunu ve Demokrat Parti Doğru Yol Partisi’nin devamı olduğunu belirtti. Genel başkanlarının Ömer Bilgin olduğunu ve doğal liderin Tansu Çiller olduğunu söyledi. İncegön, önümüzdeki kongrede Tansu Çiller’in genel başkan olarak seçilmesini beklediklerini ifade etti. Halil İbrahim Şahiner’in şu anda koordinasyonu sağladığını vurguladı.

 

Ayrıca, Kayseri’de partilerinin 2 Ağustos tarihinde tebliğ edildiğini ve vatandaşın tepkisinin olumlu olduğunu özellikle 40 yaş üzeri kişilerin partiye ilgi gösterdiğini belirtti. Vatandaşın kavga ve dedikodu siyasetinden bıktığını ve hoşgörü ve icraat istediğini ifade etti. İncegön, Süleyman Demirel’in baba şefkatiyle sahiplendiği gibi vatandaşların da sahiplenilmek istediğini dile getirdi ve Tansu Çiller’in başa geçmesi durumunda “Ana başa geçecek” dedi.

Son olarak, Melikgazi ve Talas ilçe başkanlığı seçimlerine de değinen İncegön, bu seçimlerde Betül Sarıaltın’ın Melikgazi İlçe Başkanı ve Kadir Ülker Kuzugüden’in Talas İlçe Başkanı olduğunu açıkladı. Katılımın güzel olduğunu ve tek adayla girilen seçimlerde her iki ilçe başkanının da kazandığını belirtti. İncegön, Kayseri’de yeni kurulan partilerine büyük ilgi olduğunu ve hedeflerinin büyükşehir ve bütün ilçelerde belediye başkanlıklarını kazanmak olduğunu şu sözlerle ifade etti.”Kayseri’de şuan yeni kuruluş aşamasında olduğumuz için katılmak isteyen yüzler ,binler var çünkü düşünce ve işleyişin bir temeli var ,vatandaş bunu özlemiş partiye ciddi anlamda talep var.Benim görevim Kayseri’dir, İlk amacımız Büyükşehir ve bütün ilçi belediye başkanlıklarını almak,genel merkezin ikinci hedefi de iktidar olmaktır.”dedi .

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL