Genel Güncel

Şehirlerin hayatını insanoğlunun hayatına benzetti!

 “ŞEHİRLER, İNSANOĞLU GİBİ BAKIMLI VE SIHHATLİ OLDUĞUNDA BÜYÜR VE GELİŞİR” “TÜM YÖNETİCİLER UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIRSA ŞEHİRLERİN GELECEĞİ AYDINLIKTIR” Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi program ve..

Şehirlerin hayatını insanoğlunun hayatına benzetti!

 “ŞEHİRLER, İNSANOĞLU GİBİ BAKIMLI VE SIHHATLİ OLDUĞUNDA BÜYÜR VE GELİŞİR”
“TÜM YÖNETİCİLER UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞIRSA ŞEHİRLERİN GELECEĞİ AYDINLIKTIR”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, bir dizi program ve açılışlara katılmak üzere Bursa’ya geldi. Bursa Soğanlı Millet Bahçesi’nin açılışını gerçekleştiren Bakan Özhaseki, konuşmasında şehirlerin hayatını insanoğlunun hayatına benzetti. Bakan Mehmet Özhaseki, “İnsanoğlu, bakımlı, sıhhatli olduğunda, kendine çekidüzen verdiğinde, nasıl ki büyüyen ve gelişen bir yapısı varsa şehirler de aynen böyle. Eğer bu bakımı ihmal ederseniz o şehirler yavaş yavaş gerilemeye başlar. Şehirlerin geleceği o şehirde yaşayan yöneticilerin ufuklarıyla doğru orantılıdır. Eğer oradaki mülki idarecilerimiz başta olmak üzere tüm yöneticiler bir araya gelip uyum içerisinde şehri ileriye taşımak için gayret ediyorlarsa, o şehirlerin geleceği aydınlıktır. Bunun en güzel örneklerini biz Bursa’da görüyoruz. Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz.” diye konuştu.Bakan Özhaseki, Türkiye genelinde kişi başına düşen 14,21 metrekare yeşil alan miktarını da yüzde 17’ye çıkaracaklarını kaydetti.

“SIFIR ATIK, TÜRKİYE’NİN DÜNYAYA KAZANDIRMIŞ OLDUĞU BİR MARKA”
Sıfır Atık projesini de dünyaya kazandırdıklarını ifade eden Bakan Mehmet Özhaseki, “Saygıdeğer Emine Erdoğan hanımefendi bu işin liderliğini üstlendi. Yakından takip ediyor. Dünya bunu kabul etti. 30 Mart da Dünya Sıfır Atık günü ilan edildi. Türkiye’nin dünyaya kazandırmış olduğu bir marka oldu. 2023 sonunda Türkiye’deki tüm atıkların, çöplerin yüzde 35’ini geri kazandık. Bundan elde ettiğimiz gelir 96 milyar TL. Sadece kağıt atıklardan dolayı 432 milyon ağaç kesilmekten kurtuldu.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL