Genel Güncel

Şehit kardeşinin ismini verdiği evladını Cinayete kurban verdi

Melikgazi İlçesi Talas Bulvarı’ndaki taksi durağında 23 haziranda taksiciler arası yolcu alma nedeniyle çıkan kavgada, canice katledilen Ali D. yaşamını yitirdikten sonra, cinayetin zanlıları olan R.D ve babası M.D, sonunda..

Şehit kardeşinin ismini verdiği evladını Cinayete kurban verdi

Melikgazi İlçesi Talas Bulvarı’ndaki taksi durağında 23 haziranda taksiciler arası yolcu alma nedeniyle çıkan kavgada, canice katledilen Ali D. yaşamını yitirdikten sonra, cinayetin zanlıları olan R.D ve babası M.D, sonunda çıkarıldığı mahkemece R.D tutuklanmış, baba M.D adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Taksici cinayetinde sır perdesi aralanmaya başladı.

Yaşamını yitiren Ali.D’ nin ailesi Kayseri Bakış Haber’e özel açıklamalarda bulundu. Olayın kamuoyunda husumet davası olduğunun dile getirilediğini ama aslının öyle olmadığını, müşteri alma kavgası sonucunda çıkan kavgada, evlatlarının vahşice baba-oğul tarafından katledildiğini, bunu yapan cinayete sebep veren babanın ise dışarda, ev hapsinde olduğunu ve adaletin yerini bulmasını istediklerini söyledi.

Öte yandan vahşice katledilen Ali D.’nin, 36 sene önce 1986’ da Hakkari’de şehit olan dayısının ismini taşıdığı öğrenildi. Bu konuyla ilgili konuşan ALi D.’nin yakınları “Onurla, gururla adını verdiğimiz evladımız bir gün bile bizi üzmedi, kalp kırmadı.Bu memleketin neresine dokunursan dokun, şehit gazi yakınıdır. Evladımız genç yaşında basit bir kavga uğruna canice öldürüldü. Kardeşim Hakkari’de şehit edilirken evladımda Kayseri’de öldürüldü.” dedi.

Yetkililerden bir açıklama bekleyen ailenin” Evladımızın kimseyle husumeti yoktu, Kamuoyunda asılsız çıkan haberler, insanların kulaktan duyma sözleri kamuoyunu ve toplu yanılttı, husumetliymiş gibi gösterdi. Etrafımızdaki insanlar bizlere “Husumet nedir?”diye sorar oldu. Husumet değil, yolcu alma tartışmasından çıkan bir kavgadır. Kamuoyunda yayılan yanlış haberleri kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL