Genel Güncel SonDakika

Şeker’e 6 Milyon TL’lik yatırım!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; KASKİ tarafından Şeker Mahallesi’nde sürdürülen altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç, TOKİ konutlarının yer aldığı bölgede yapılacak olan yaklaşık 6 milyon TL’lik kanalizasyon..

Şeker’e 6 Milyon TL’lik yatırım!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç; KASKİ tarafından Şeker Mahallesi’nde sürdürülen altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Büyükkılıç, TOKİ konutlarının yer aldığı bölgede yapılacak olan yaklaşık 6 milyon TL’lik kanalizasyon çalışması ile vatandaşlara daha sağlıklı hizmet verileceğini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi’nin en büyük yatırımcı kuruluşlarından olan Kayseri Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kocasinan İlçesi’ne bağlı Şeker Mahallesi’nde devam eden altyapı faaliyetlerini yerinde inceledi.

ESNAFLARLA BULUŞTU, VATANDAŞIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Başkan Büyükkılıç, ilk olarak bölgedeki esnaflarla bir araya geldi, vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Büyükkılıç daha sonra KASKİ tarafından yürütülen altyapı çalışmalarını inceleyerek, KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan’dan bilgi aldı.

ŞEHİTLERE ALLAH’TAN RAHMET DİLEDİ

Yaklaşık 6 milyon TL yatırım maliyeti ile bölgenin kanalizasyon ile ilgili daha sağlıklı ve kaliteli bir yapıya kavuşacağının altını çizen Başkan Büyükkılıç burada yaptığı açıklamada, “Öncelikle şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Acılı ailelerimize sabır diliyorum” dedi.

KASKİ’nin yaptığı altyapı çalışmalarının son hızla devam ettiğini vurgulayan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Burada 546 konutun olduğu Şeker TOKİ’de altyapı ile ilgili çalışmalarımızı hayata geçiriyoruz. Yaklaşık 6 milyonluk bir yatırım yapmak suretiyle buranın kanalizasyon sıkıntısını gidermek, günün koşullarına uygun hale getirmek ve bize yakışan bir anlayış içerisinde inşallah iyileştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Sakinlerimize Rabbim sağlıkla huzurla oturmayı nasip etsin. Emeği geçenleri kutluyorum. Tabii bu arada üç aylamız da başladı. Tebrik ediyorum. Rabbim inşallah Recep, Şaban, Ramazan ayına, kandile, Kadir Gecesi’ne, bayrama ulaştırmayı nasip eylesin.”

“İYİ Kİ KAYSERİ’NİN BAŞINDA MEMDUH BÜYÜKKILIÇ GİBİ BİR BAŞKAN VAR”

Şeker Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Gökçe ise bölgedeki sıkıntının çözüme kavuşturulması adına Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin seferber olduğunu dile getirerek, “Bizim burada bir altyapı ile ilgili ufak bir sorunumuz vardı. Başkanımız bize söz vermişti. Verdikleri sözü tuttular ve çalışmalara başladılar. Çok memnunuz. Başkanımıza ve KASKİ yetkililerine bölge halkımız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varlar. İyi ki Kayseri’nin başında Memduh Büyükkılıç gibi bir başkan var.  Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Başkan Büyükkılıç’a inceleme esnasında KASKİ Genel Müdürü Yavuz Çağan ve ilgili daire başkanları da eşlik etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL