Genel Güncel

“Sizler Bize Emanetsiniz”

GENÇ DOSTU BAŞKAN, ÜNİVERSİTE KULÜP BAŞKANLARIYLA BULUŞTU Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Erciyes Üniversitesi Kulüp..

“Sizler Bize Emanetsiniz”

GENÇ DOSTU BAŞKAN, ÜNİVERSİTE KULÜP BAŞKANLARIYLA BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Erciyes Üniversitesi Kulüp Başkanlarıyla Buluşma Toplantısı’nda üniversiteli öğrencilerle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden ‘Genç Dostu Ödüllü Şehir’ unvanına layık görülen Kayseri’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor.

Anadolu Harikalar Sofrası’nda Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Gençlik Kolları Başkanı Hayri Danacı ile 5 üniversite 110 kulüpten 300 kişilik öğrenci grubu katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada gençlere hitap ederek, “Sizleri çok seviyoruz. Sizlere gelecek hazırlamak istiyoruz. Sevgili gençlerimiz alanınızda kendinizi geliştireceksiniz. İddialı olacaksınız. Başarı, her zaman ödüllendirilir. Siz bunları başaracak nitelikte, kalitede, inovatif, kreatif, ince ruhlu gençlersiniz” dedi.

“5 Üniversitemiz Var Ama 6’ya Çıkardık”

Kayseri’de 5 üniversite olduğunu, KAYMEK’in de 6’ncı üniversite gibi faaliyet gösterdiğini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Allah’a şükürler olsun Recep Tayyip Erdoğan gibi liderimiz var. Bütün bu gelişmelerin ışığında 5 üniversitemiz var ama 6’ya çıkardık. KAYMEK, 111 alanda kurs veriyoruz. Hem dijital şekilde veriyorlar, hem de öğretim şekilde veriyorlar. Hem de iş garantili kurslar veriyoruz. Hangi alanda istiyorsunuz ücretsiz şekilde kurs alabiliyorsunuz. Fiziki koşullarımız çok harika. Sadece merkezimize değil, 16 ilçede bu kurslarımız var” diye konuştu.

“Sizler Bize Emanetsiniz”

Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi olarak, 16 ilçe ile birlikte beraberlik ve dayanışma mesajı vererek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birbirimizden ayrılamayız. Sizler bizim için çok önemlisiniz. Sizler donanımlı, eğitimli, özgüvenli, sportif yönden sağlıklı olmanız yönünde çalışmalar yapıyoruz. Sizleri korumalıyız. Gözbebeğimiz gibi korumalıyız. Siz bizim sevdalımızsınız. Sizleri seviyoruz. Çünkü sizler bize emanetsiniz. Burada 75 bin üniversite öğrencisinin vebalini omuzlarımızda hissediyorum ve bir emanet olarak görüyorum. Ne derseniz, hayır demedim, demem. Gençliği olmayan bir ülke, aile ve vatan olmaz. O açıdan ülkemizi, vatanımızı, ay yıldızlı Türk bayrağımızı, devletimizi, kültürümüzü, inancımızı, Anadolu’muzu sizlere emanet edecek şekilde yetiştirmemiz, geliştirmemiz lazım.”

İlmek ilmek şehri dokuduklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, “En ücra köşesine kadar ilmek ilmek şehrimizi dokuyoruz. Merkezi ihya ve imar edeceğiz ama taşrayı da ihmal etmeyeceğiz mantığında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu dönemki bütçelerimizin yüzde 43’ünü taşraya ayırmışız” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL