Suat Kılıç: Kayseri, Milli Görüş’ün geçmişten bugüne kalesi!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Burada çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Kılıç’ı, Kayseri Gazeteciler Cemiyet’i Başkanı Metin Kösedağ ağırladı. Kılıç sözlerine ”Kayseri Anadolu’nun..

Suat Kılıç: Kayseri, Milli Görüş’ün geçmişten bugüne kalesi!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Burada çeşitli konularda açıklamalarda bulunan Kılıç’ı, Kayseri Gazeteciler Cemiyet’i Başkanı Metin Kösedağ ağırladı.

Kılıç sözlerine ”Kayseri Anadolu’nun önemli bir merkezi, sanayinin başkenti. Genel olarak güzel bir siyasi hareketlilik var mı bilmiyorum doğrusu. Açıklanan listelerin kesinleşmesini bekliyoruz. Hareketli bir bakalım yani, hiçbir şeyinde stabiliteyi sağlayalım inşallah. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’nin çok değerli başkanı, değerli cemiyet yönetim kurulu üyeleri, Kayseri medyasının çok değerli mensupları, ulusal ajanslar ve takipçileri sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ifadeleriyle başladı.

Kayseri sermaye ve ihracatın önemli merkezlerinden biri!

Kayseri’nin ticaret ve ihracattaki önemine değinen Kılıç, konuyla ilgili olarak ”Kayseri, İç Anadolu’da çok önemli bir ilimiz, sermayenin ve ihracatın önemli merkezlerinden biri. Kayseri Gazeteciler Cemiyeti de Kayseri’nin sanayi ve ekonomik gelişimine paralel olarak çok güçlü, çok değerli bir cemiyet olarak her zaman varlığını muhafaza etti. Biz de bu bölgeye olan ziyaretlerimizde Kayseri Gazeteciler Cemiyeti’ne uğramayı, cemiyet başkanı ve yönetim kurulu ile Kayseri medyası ile hasbihal etmeyi, nabız tutmayı doğrusu kendimize bir ödev edindik.” şeklinde konuştu.

Tüm şehirlerde kendi adayımızla seçime gireceğiz!

Yeniden Refah Partisi’nin 81 ilde ve tüm ilçelerde yerel seçimlere kendi adayıyla ve ittifaksız gireceğini belirten Kılıç, konuyla ilgili açıklamasında ”Yeniden Refah Partisi, bildiğiniz gibi Türkiye genelinde seçimlere bütün illerde kendi adayları ile girme kararlılığını ifade etti. Kendi adaylarımıza katılma kararlılığımızı yaz aylarından bu yana seslendirdik, seslendirmeye devam ediyoruz. Dolayısıyla aday belirleme çalışmalarımıza da hız kazandırmış durumdayız. Yozgat, Sivas illerimizden Kayseri’ye gelmiş bulunuyorum. Kayseri’de de inşallah Büyükşehir Belediye başkan adayımızı, ben Merkez ilçelerdeki Belediye başkan adaylarımızı belirleyerek Kayseri’den dönmüş olmayı, en azından aday belirlemeye yönelik yeterli bir bilgi akışıyla ve veri tabanı ile Ankara’ya dönmüş olmayı dilerim.” ifadelerine yer verdi.

Kayseri, Milli Görüş’ün geçmişten bugüne kalesi!

Yeniden Refah Partisi’nin tabanından geldiği Milli Görüş hareketinin kalelerinden birinin Kayseri olduğunu dile getiren Kılıç, konu hakkında ”Kayseri Milli Görüş hareketinin geçmişten bu yana çok iddialı olduğu bir şehir. Seksenli yıllardan itibaren yükselen oy grafiğimiz var, gerek yerel seçimlerde gerekse genel seçimlerde. Siyasi hareketimizin tarihsel çizgisi, Kayseri’de büyük başarılara imza attı. Zamanında Kayseri’de milletvekilliği seçimini 7-0 kazandı Refah Partisi. O günden bu yana da, Kayseri deyim yerindeyse siyasi çizgimizin adeta İç Anadolu’daki kalesi olarak her geçen gün siyasi performansını artırmaya devam etti. Kayseri’de ve ilçelerinde iddiamız bir kere daha ifade ediyorum. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan adayımız açık arayla kazanacak, Melikgazi ve Kocasinan başta olmak üzere ilçelerimizin tamamında ilçe belediye başkan adaylarımızı zaferle çıkaracak. Kayseri’de Yeniden Refah Partisi olarak kendi bayrağımızı temenni ediyoruz, Kayseri halkının Yeniden Refah Partisi’ne yeniden sahip çıkması, yeniden yükselmeye başlamasıdır.” şeklinde konuştu.

Türkiye ekonomisi kötü bir grafik sergiliyor!

Türkiye ekonomisinin geçmişe göre kötü bir grafik sergilediğini dile getiren Kılıç, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ”Türkiye’nin bugünkü gelinen nokta itibarıyla sosyal grafik, ekonomik grafikleri maalesef önceki yıllarda daha kötü bir performans sergilemektedir. Açıklanan aylık enflasyon düşük gibi görünüyor, ama son 1 yılın enflasyonu %65 düzeyindedir. Enflasyonun 2024 Mayıs ayında en üst düzeye çıkması ve pik yapması bekleniyor. Pik yapması beklenen düzeyde, Merkez Bankası başkanına göre enflasyonun çıkacağı rakam. Asgari ücrete %50 oranında bir artış yapıldı, fakat bu gece kötü haberi akaryakıt istasyonlarından aldık. Akaryakıta litre başına yaklaşık 3 lira ilave ÖTV getirildi ve akaryakıt tüm kategorilerde yeniden. Akaryakıta gelen bu ilave ÖTV, iğneden iplikten portakaldan patatese tüm tüketim mallarına ve mutfak harcamalarına en az %8-10 oranında zam olarak yansıyacaktır. Ulaşım giderleri, naylon harcamaları tamamen akaryakıta paralel gelişmektedir.” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşların ev-araba alma hayali bile kalmadı!

Ülkedeki ekonomik şartların vatandaşları olumsuz etkilediğini dile getiren Kılıç, konuyla ilgili olarak ”Enflasyon yüksek, faizler her geçen gün yükseliyor. Yükselen faizden dolayı insanlarımızın ne krediye dayalı konut alma hayali, ne krediye dayalı otomobil alma hayali kalmadı. Ev alma hayali kalmayan, konut sahibi olma hayali kalmayan, otomobil sahibi olma hayali kalmayan, karı-koca çift maaşla ancak evin kirasını ve zorunlu mutfak harcamalarını karşılayabilmek dışında hayaller kuramayan bir toplumun siyasi tercihlerinde değişimler olması kaçınılmazdır. Toplumun siyasi tercihlerinde geçim darlığına, enflasyona, yüksek faizlere ve bitmek bilmeyen zamlara dayalı olarak değişimler yaşanacağını görebiliyoruz. Bu bir öngörüden ibarettir. Siz de çevrenize baktığınız zaman, geçim darlığından dolayı, bitmek bilmeyen zamlardan dolayı, artan KDV, ÖTV oranlarından dolayı, MTV gibi tekrar tekrar tahsil edilen vergilerden dolayı vatandaşlarımızın seçmen tercihlerinde, parti tercihlerinde yaşanan değişimlerin farkındasınız. Seçmen tercihlerinde ekonomiye dayalı bu değişimlerin görebiliyoruz. Sandığa olan bu yansıma, belediyelerin el değiştirmesi şeklinde tecelli edecektir. Dolayısıyla geçip geldiğim Yozgat ve Sivas illerinde de Yeniden Refah Partisi olarak iddialıyız. Şu an bu açıklamaları yaptığım Kayseri Büyükşehir Belediyesi için de Yeniden Refah Partisi olarak iddialıyız. Seçim Türkiye genelinde sürpriz birçok il ve ilçemizde ise favori parti durumundayız. Dolayısıyla adaylarımız, aday adaylarımızdan çok çalışmalarını, çok gayret etmelerini, teşkilatlarımız da adaylarımızı kazanacağını bilerek belirlemelerini ve desteklemelerini istiyoruz. Topluma ve yorumculara.” şeklinde konuştu.

Süper Kupa Finali’nde suçlu Türkiye Cumhuriyeti!

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da oynanması planlanan fakat yaşanan olayların ardından iki takımın maça çıkmaması sebebiyle iptal edilen mücadele hakkında eleştirilerde bulunan Kılıç, konuyla ilgili olarak, ”Süper Kupa Finali’nde yaşananlar hakkında hala detaylı bir açıklama yapılmış değil. Önünde, sonunda ne var hala açıklanmış değil. Burada suçlunun kim
olduğunu anlayabilmemiz için Gençlik ve Spor Bakanı’nın yapacağı açıklamayı beklememiz gerekiyor. Burada suçlu Türkiye Cumhuriyeti, suçlunun Suudi Arabistan yönetimi olduğunu da sanmıyorum çünkü kulüpler Suudi Futbol Federasyonu’na işbirliği ve katkılarından dolayı teşekkür etti. Burada onlardan kaynaklı bir suç olsa kulüpler teşekkür etmezdi. Bu konu ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanımızın açıklama yapmasını bekliyoruz. Bu konuyla ilgili TFF’nin ülkeye döndükten sonra yeni bir açıklama yapmasını bekliyoruz. Neden Süper Kupa finali Suudi Arabistan’da oynanmak istenmiştir, neden bazı problemler öncesinde öngörülememiştir? Neden bu süreç yönetilememiştir, bazı spor yöneticilerinin tercihleri Türkiye’yi neredeyse bir uluslararası krizin eşi ne getirmiştir? Meselenin Mustafa Kemal Atatürk meselesi olduğuna inanmıyorum. Meselenin İstiklal Marşı meselesi olduğuna da inanmıyorum. Uluslararası arenada resmi futbol müsabakalarının UEFA ve FIFA kriterlerine göre hangi koşullar altında oynanacağı bellidir. Bunu bilmeyenleri en net, en belirgin olan kayıta kuyuda bağlı olan, en basit bir meselede bile futbolun uluslararası kurallarına göre bir Süper Kupa oynatmayı beceremeyenlerin bulunduğu koltukları işgal etmesine gerek yoktur. Bu kadar net, provokasyon olup olmadığını bilemiyorum. Gençlik ve Spor Bakanlığının bir açıklama yapmasını ve bu konuyu siyasi anlamda açıklığa kavuşturmasını bekliyoruz. Riyad’da şöyle böyle bir mesele oldu diye gerilen toplum kesimleri. Gazze ve Filistin’de yaşanan terör olayları ile birlikte yurt içindeki terör faaliyetlerini kınamak amacıyla İstanbul Galata’da düzenlenen mitinge katılanlar, Süper Kupa finalinde yaşanan olayları eleştirmişlerdir. Bu nedenle, yaşananlar bir yönetim zafiyeti ve spor yöneticileri açısından bir beceriksizlik olarak değerlendirilmektedir. Ancak, olayların başlangıcından sonuca kadar olan süreç henüz tam olarak açıklanmamıştır. Bu durum bir devlet krizi veya hükümet krizi değil, ancak bir yönetim sorunudur. Suçlunun kim olduğunu anlamak için Gençlik ve Spor Bakanının yapacağı açıklama merakla ve sabırsızlıkla beklenmektedir. Bu noktada, suçlunun Türkiye Cumhuriyeti olmadığını ve Suudi Arabistan yönetiminin suçlu olmadığını düşünüyorum. Çünkü kulüpler ve futbol federasyonu, ortaklaşa yaptıkları açıklamada Suudi Futbol Federasyonu’na teşekkür etmişlerdir. Bu nedenle, kimin ne yaptığını öğrenmek için Sayın Bakanın açıklamalarını beklemek en doğal hakkımızdır.
şeklinde konuştu.

Medyaya göre sürpriz bize göre çığ gibi büyümekte ve gelmekte olan parti Yeniden Refah Partisidir!

Yeniden Refah Partisi’nin medya tarafından sürpriz olarak nitelendirilse de çığ gibi büyüdüğünü dile getiren Kılıç, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Medyaya göre, sürpriz partisi bize göre çığ gibi büyümekte ve gelmekte olan parti Yeniden Refah Partisidir. Bu gerçeği bir kerede Kayseri’de ifade ediyorum. Belli olan ve belirlenecek olan adaylarımıza bir kez de Kayseri’den başarı dileklerimi iletiyorum ve vatandaşlarımızdan da bir isteğim var. İktidara mektup posta pulu ile gönderilmez. İktidara mektubu göndereceğimiz yer seçim sandığıdır, zarf Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelir, pusula Yüksek Seçim Kurulu’ndan gelir, mühür pul yerine Yüksek Seçim Kurulu tarafından bize verilir. Yapacağımız şey mektubu yazmak, mührünü basmak, katlayıp zarfın içine koymak, sandığa atmak ve sayım tamamlandığında mektubun Ankara’da bizi yöneten hükümetin eline ulaşmasını sağlamaktır. Bu mektubun yerine ulaşması tercihlerdeki değişimin oranına bağlı olacaktır. Görüyor ve biliyoruz ki tercihleri değişen seçmenin artık alternatif partisi Yeniden Refah Partisidir. İktidarın söylediği yeni bir şey yok, bilinen muhalefet partilerinin de sorunlara herhangi bir çözüm önerileri yok. İktidar, bildiğiniz gibi yönetmeye devam ediyor. Muhalefet partileri de kendi iç kavgalarından baş kaldırıp topluma yeni bir öneri, yeni bir yol, yeni bir reçete öneremiyor. İktidarın da muhalefetinde tek ve gerçek alternatifi Yeniden Refah Partisidir. Yeniden Refah Partisi sürprizini 31 Mart günü sandıklarda yapacak. Açıklaması da 31 Mart gecesi televizyon ekranlarından yayınlanacak. Yani bugün Türkiye’de belediyeleri çoğunlukla elinde bulunduran partilere 1 Nisan sürprizimiz, 31 Mart gecesinden itibaren kapıdadır. Teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Eşitlik olmayan bir yarışa giriyoruz!

Yerel seçimlerle ilgili partilere verilen hazine yardımı hakkında eleştirilerde bulunan Kılıç, konu hakkındaki düşüncelerini ”İktidarın ve belediyeleri bugün elinde bulunduranların imkanları çok geniş. Biz hazine yardımı alan bir siyasi parti değiliz. AK Parti yerel seçim yarışına 2.6 milyar lirayla katılacak, Cumhuriyet Halk Partisi 1.8 milyar lirayla katılacak, Milliyetçi Hareket Partisi 752 milyon lirayla, İYİ Parti 722 milyon lirayla, HDP 658 milyon lirayla yerel seçim yarışına katılacak. Hele ki Demokrat Parti’nin Türkiye’nin tamamında seçimlere katılmadığı, kampanya yapmadığı da dikkate alınacak olursa, çok eşitsiz bir yarışa girmiş bulunuyoruz. Yeniden Refah Partisi devletimizden ve hazineden delikli kuruş almaksızın, tamamen adaylarımızın, aday adaylarımızın, teşkilatlarımızın ve değişimi arzu eden vatandaşlarımızın emek, katkı ve katılımlarıyla bir seçim kampanyası yürütecek. Allah yardımcımız olsun. Dolayısıyla vatandaşlarımızın her zeminde desteğine ihtiyacımız var. Ama bu değişimin yaşanması lazım. Paramız yok, ama iyi niyetimiz var, gayretimiz var, vizyonumuz var, çabamız var ve çalışan bir teşkilatımız var. İnşallah açığımızı oradan kapatacağız. Çok net ve güzel noktasız, virgülsüz bir soru fan olduğun belli. Tebrik ederim, teşekkür ederim. Şu var tabii, heyetler arasındaki diyalog zemini hala devam ediyor ama bu görüşmeler bir türlü neticelenemedi. AK Parti ile MHP arasında daha interaktif bir temas zemini sağlandı ve kısa sürede birbirleriyle büyük şehirler, iller, ilçeler bazında anlaşma sağlamış oldular. Ama Yeniden Refah Partisi ile ilgili olarak daha eşitsiz bir yaklaşım geliştirilmiş olmalı ki bize kabul edebileceğimiz bir teklif önerisi henüz gelmemiştir. İstanbul, Ankara ve İzmir’e yönelik destek beklentisi karşısında da bize bu illerdeki bazı ilçeler ya da başka iller nezdinde AK Parti tarafından yapılmış açık, net, anlaşılır, tartışmaya mahal bırakmayacak bir teklif henüz intikal etmemiştir. Dolayısıyla bu zeminde Yeniden Refah Partisi seçime katılma hakkına ve selâmetine kanunlar nezdinde kazanmış bir siyasi parti olarak kendi adaylarıyla seçime girme hakkına sahiptir. Bu anlamda İstanbul ve Ankara’da da adaylarımızı belirleme çalışmalarımız zaten devam etmekteydi, hâlen devam etmektedir.” ifadeleriyle dile getirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL