Siyaset

Sungur’dan OSB’ye ziyaret

İyi Parti Kayseri Milletvekili Adayı Avukat İlker Sungur, “Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Limanı arasında demiryolu ağı kuracağız. Bu projemiz, Kayseri ekonomisine büyük canlılık getirecek, üretim artacak, Kayseri’nin kapısını..

Sungur’dan OSB’ye ziyaret

İyi Parti Kayseri Milletvekili Adayı Avukat İlker Sungur, “Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ve Mersin Limanı arasında demiryolu ağı kuracağız. Bu projemiz, Kayseri ekonomisine büyük canlılık getirecek, üretim artacak, Kayseri’nin kapısını bütün dünyaya açılacak,  böylece, Kayseri  daha da büyüyecek, daha da gelişecek, Kayseri kalkınacak, işsizlik sona erecek, uluslararası yatırımcıların Kayseri’ye olan ilgisi artacak ve Kayseri Anadolu’nun yıldızı olarak parlayacak. Kurulacak Lojistik Merkez ile sanayicimizin önündeki tüm engelleri kaldıracağız. ” dedi. Önceki gün, Kayseri Organize Sanayi Bölge Başkanlığı’nı ziyaret eden ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçın, yönetim kurulu üyeleri Murat Yibur, Zafer Baktır, Nihat Bozkurt, Nuri Çetinçağlar, Mustafa Gengeç, Yusuf Sarıalp, Abdülmecit Eskici ve Mükremin Yaşar ile bir araya gelen İYİ Parti Adayı İlker Sungur, OSB yöneticilerinden sanayicilerin sorunları ve çözüm önerileri hakkında detaylı bilgi aldı.

Kayseri sanayisinin, Türkiye’nin ihracatına büyük katkı sağladığını ve Kayserili sanayicilerin hangi zorluklar içinde üretim yaptıklarını çok iyi bildiğini söyleyen  İlker Sungur; bu sorunların çözümü ve ihracatın artırılması için göreve hazır olduğunu kaydetti.  Sungur, “Kayseri, Türkiye’de cari açık vermeyen tek şehirdir. Türkiye’nin cari açığı her geçen gün büyürken, Kayseri yerli kaynakları kullanarak ihracat yapmakta, cari fazla vermektedir. Türkiye, üreterek kazanacak. Kayserili sanayici,  yıllardan beri üretmekte, alın teri dökmektedir. Peki, bu çabanın karşılığını yeterince alabiliyor muyuz? Buna,  kimse ‘EVET’ diyemez.  Hızlı Tren unutulmuş, otoban uğramamış , ticaret yollarının arasında kalmış, sıkışmış, ticareti giderek daralan bir kent haline getirildik. Kayseri her alanda yalnızlaştırılmış durumda. Bu çemberi sanayicimizi destekleyerek kıracağız. Benim en projelerimden birisi, belki de en önemlisi,  Kayseri ile Dünya ülkeleri arasında köprü olacak, sanayicimizin, dış pazarlara ulaşmasını kolayca sağlayacak Kayseri OSB, Kayseri Serbest Bölge ile Mersin Limanı arasında bir demiryolu ağı kurmak ve Kayseri’yi bu yolla Dünya’ya açmaktır. Bu konuda sanayicilerimizden destek bekliyorum” dedi. İYİ Parti Adayı Sungur, “Sanayicimizin derdi. Benim derdim.  Kayseri OSB’nin teşvik ve yeni desteklerle güçlendirilmesi gerekiyor. İYİ Parti’nin güçlü ekonomik kadroları tüm sorunlarınızın üstesinden gelecek güçte ve yapıdadır. Bizlere güvenin” diye konuştu.

Son derece samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaret sırasında bir konuşma yapan, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mehmet Yalçın, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sanayicilerin sorunlarını yakından bilen bir adayı konuk etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.  Başkan Yalçın, “Sayın Sungur’un projeleri ve düşünceleri bizleri umutlandırdı. Sanayicinin sorunlarını bilen genç bir vekilimizin olması, Kayseri sanayisi için bir şans olacaktır. Kendisine başarılar dilerim” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL