Güncel

Taksici Cinayeti Davasında İlk Duruşma Görüldü

Olay, 22.06.2023 tarihinde Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir taksi durağında meydana gelmişti. İddiaya göre, taksiciler arasında yolcu alma nedeniyle çıkan bir kavgada R.D (23), başka bir durakta çalışan taksi şoförü..

Taksici Cinayeti Davasında İlk Duruşma Görüldü

Olay, 22.06.2023 tarihinde Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde bulunan bir taksi durağında meydana gelmişti. İddiaya göre, taksiciler arasında yolcu alma nedeniyle çıkan bir kavgada R.D (23), başka bir durakta çalışan taksi şoförü A.D (32)’yi kavga sırasında elindeki bıçakla 7 defa vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürmüştü. Bugün ise Kayseri’de 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk dava görüşmeye başlandı. Duruşmaya, o günden bu yana tutuklu olan R.D (23), kavga esnasında yanında olan ve şeker hastalığı sebebiyle cezası ev hapsine çevrilen R.D’in babası M.D, olay sonrası olay yerine gelen R.D’in amcası M.D, ve öldürülen taksi şoförü A.D’in ailesi, o an olaya tanık olan şahitler katıldı.

Davada, hakime ifade veren R.D (23), isteyerek öldürmediğini belirterek, “Yolcu alma sebebiyle ağız dalaşı yaptık. Yolcumu bırakıp geri konuşmak için durağına gittim. Giderken yanımda büyüğüm olsun diye babamı götürdüm. Ancak A.D bize kürekle saldırdı. Kafamı yardı, babama ise yumruklar attı. Arabadan aldığım meyve soymak için kullandığım bıçak ile üstüne yürüdüm, çıkan arbedede üstüme düştü” dedi.

Olayda yanında bulunan baba M.D ise oğluna, “Yapma, etme, kavga etmeyelim, gel gidelim” dediğini belirterek, “Bir anda kürekle saldırdı bize. Oğlum ile boğuşurken ne olmuş hatırlamıyorum. Bana attığı yumruklar sebebiyle o an dengemi kaybettim. Bir köşede bekliyordum, o anı hatırlamıyorum. Suçsuzum, ev hapsimin kaldırılmasını istiyorum” şeklinde ifade verdi. Daha sonrasında olaydan sonra yanlarına gelen amca M.D ise olayla alakasının olmadığını söyleyerek, “Abim çağırmıştı, Talas çıkışında bir taksici ile bizim çocuk kavga etmiş gel benim arabamı sen sür dedi ben ona gidiyordum olayı gördüm durdum” dedi. Daha sonrasında olay anında olan gördü şahitleri tek tek dinlendi. Öldürülen A.D’nin ailesi ise suçluların ağır bir şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Babaya Denetim Serbestlik!

Görülen duruşmada hakim, tutuklu olan R.D (23) tutuklu haline devamına karar verirken, baba M.D ise 6 aydır bulunan ev hapsinin çalışma zorunluluğundan dolayı haftalık imza suretiyle denetim serbestlik verdi. Dava Ocak ayına ertelenirken, dava sonrası adliye koridorunda gergin anlar yaşandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL