Genel

Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu Heyecanla Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu, büyük bir coşkuyla başladı. Kayseri’de düzenlenen bu etkinlik, bir maratondan daha fazlasını hedefliyor. Üçüncüsü düzenlenen etkinlik, Pazar günü itibariyle..

Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu Heyecanla Başladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Uluslararası Kayseri Yarı Maratonu, büyük bir coşkuyla başladı. Kayseri’de düzenlenen bu etkinlik, bir maratondan daha fazlasını hedefliyor. Üçüncüsü düzenlenen etkinlik, Pazar günü itibariyle start aldı. “Bir Maratondan Daha Fazlası” sloganıyla düzenlenen yarı maraton, 21K, 10K ve halk koşusu olmak üzere üç farklı kategoride başladı.

Bu yarış, 12 Eylül 2021’de Kültepe’de başlayan ve 9 Ekim 2022’de Erciyes temasıyla devam eden yarı maratonların ardından, Mimar Sinan temasıyla gerçekleşiyor. Toplam ödül miktarı 453 bin TL olacak ve geçen yıl parkur rekoru kıran koşuculara bu yıl ekstra para ödülleri sunulacak. Ödül Töreni’nde toplamda 204 kişi para ödüllerinden faydalanacak. 21K, 10K ve Halk Koşusu olmak üzere 3 farklı kategoride toplam 7 bin 500 koşucunun katılması bekleniyor.

Maratonun açılışına Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Orgeneral Hulusi Akar da katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, etkinliğin açılışında şunları söyledi: “Kayseri’nin sadece bir ticaret ve sanayi şehri olarak değil, aynı zamanda sporun da merkezi olması için çaba gösteriyoruz.”

Orgeneral Hulusi Akar ise, sporun Türkiye genelinde yaygınlaşmasına büyük katkı sağlayan çalışmaların yapıldığını belirterek, “Bu başarıların arkasındaki isimlerden biri de sayın belediye başkanımız Memduh Bey. Kendisini tebrik ediyoruz” dedi.

Vali Gökmen Çiçek ise Memduh Bey’i Kayseri’yi Avrupa spor şehri yapma çabaları için tebrik ederek, etkinliği özel kıldığı için teşekkür etti.

Maratonun sonunda ödül töreninde ise yarışmacılara ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç takdim etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL