Dünya Güncel Siyaset

Vekil Arıkan: ”Büyükşehir’den 16 ilçemize kadar Saadet Partimizin en yüksek oyu alması için çalışmalara başlayacağız”

Saadet Partisi Melikgazi 8. Olağan Kongresi’nde Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan; gelecek yerel seçimler için, “Bizim yapmamız gereken şey belli; 8 ay sonra yerel seçimler var. Bu seçimlerde Kayseri..

Vekil Arıkan: ”Büyükşehir’den 16 ilçemize kadar Saadet Partimizin en yüksek oyu alması için çalışmalara başlayacağız”

Saadet Partisi Melikgazi 8. Olağan Kongresi’nde Saadet Partisi Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan; gelecek yerel seçimler için, “Bizim yapmamız gereken şey belli; 8 ay sonra yerel seçimler var. Bu seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden 16 ilçemize kadar Saadet Partimizin en yüksek oyunu alabilmek için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız. Yakında iktidar yetkililerinden bunları duymaya başlayacağız, AK Parti seçmenlerini karşılarına alacaklar ve ‘Biz 94 ruhuna geri döneceğiz’ diyecekler. Kusura bakmayın, sizin o ruhu kaybedeli çok uzun zaman oldu. Bugün AK Parti belediyeciliğiyle millî görüş belediyeciliği arasındaki en büyük fark, Allah rızasını kazanmaktır. Bugünkü arkadaşların ise birinci karşılığı, o koltukta bir dönem daha ne olursa olsun kalabilmektir” açıklamalarında bulundu.
Genel seçimlerin bitmesinin ardından Saadet Partisi’nin Kayseri/Melikgazi 8. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Kongreye parti üyeleri, delegeler, genel başkan yardımcısı, il başkanı, ilçe başkanları ve Kayseri Milletvekili Mahmut Arıkan da katılım sağladı. Kongrede seçim sonuçlarına ve iktidarın yeni dönemine dair değerlendirmelerin bulunmasının yanı sıra yerel seçimlere dair açıklamalarda bulunuldu.
’2023’TE HALEN ÇAY-SİMİT HESABI YAPMAK DURUMUNDAYIZ’
Genel seçimlerin ardından değerlendirmelerde bulunan Vekil Arıkan, mevcut iktidarın 21 yıllık süreçte bir arpa boyu yol alamadığını belirtmesiyle birlikte, “2001-2002 yılları, millî görüş hareketini bölme girişimi başlatıldı. ‘Erbakan hocamızla bu iş olmuyor’ dediler ve yeni bir hareket başlattılar. Millî görüş gömleğini çıkartıp bambaşka bir siyaset takip edeceklerini söylediler. Bunu dediklerinde meydanlarda asgari ücretle çay-simit hesabı yapıyorlardı ve yıl 2002’di. 2023’e geldik ve halen asgari ücretle çay-simit hesabı yapmak durumuyla karşı karşıyayız. Demek ki değişen bir şey olmamış. Başlattıkları yenilikçi harekatında ‘Ülkede yolsuzluğu bitireceğiz’ dediler. Bitirebildiler mi? Mümkün değil. 27 Mayısta benzinin litresi 19 liraydı, bugün ise 38 lira, motorin 35-36 lira oldu. Dolar 18,5 liraydı, bugün 27 lira. Yolsuzluk budur işte. 28 Mayısta emekli maaşı 7500 liraydı, bugün yine 7500 lira ve %25 zam yapılmış haliyle aynı maaşı almak durumundayız maalesef. 21 yıl geçmiş, dönüp arkamıza baktığımızda bir arpa boyu yol alamadığımız bir durumla karşı karşıyayız” ifadelerinde bulundu.
‘YAKINDA EKMEK BULAMAYACAK NOKTAYA GELECEĞİZ’
Mevcut iktidarın dış politikadaki ilişkileri ve faaliyetlerine eleştirilerde bulunan Arıkan, “‘Komşularla sıfır sorun politikasıyla herkesle dost olacağız’ dediler, herkesle dost muyuz? Tam aksine dostluğun-düşmanlığın günlük olarak değiştiği bir süreçle karşı karşıyayız. Bundan bir ay önce Rusya’yla can ciğerdik, Ukrayna-Rusya arasındaki tahıl koridorunu biz organize ediyorduk. Rusya bize o kadar güvenmişti ki Ukraynalı komutanları savaş bitene kadar bize teslim etti, biz ise komutanları Ukrayna Devlet Başkanı Zelensky’ye geri teslim ettik ve Rusya’yla bir anda düşman olmamız sonucu tahıl koridoru hakimiyetini kaybettik. Yakında ekmek bulamayacak noktaya geleceğiz maalesef” ifadelerini kullandı.
‘MİLLÎ GÖRÜŞ BELEDİYECİLİĞİNİN EN ÖNEMLİ FARKI, ALLAH RIZASINI KAZANMAKTIR’
Genel seçimlerin bitmesiyle birlikte yeni hedeflerinin yerel seçimlerde Saadet Partisi’nin Büyükşehir Belediyesi ve diğer 16 ilçe belediyesi dahilinde en yüksek oyu almasının olduğuna dikkat çeken Arıkan, “Bizim yapmamız gereken şey belli; 8 ay sonra yerel seçimler var. Bu seçimlerde Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nden 16 ilçemize kadar Saadet Partimizin en yüksek oyunu alabilmek için bugünden itibaren çalışmalara başlamak zorundayız. Yakında iktidar yetkililerinden bunları duymaya başlayacağız, AK Parti seçmenlerini karşılarına alacaklar ve ‘Biz 94 ruhuna geri döneceğiz’ diyecekler. Kusura bakmayın, sizin o ruhu kaybedeli çok uzun zaman oldu. Bugün AK Parti belediyeciliğiyle millî görüş belediyeciliği arasındaki en büyük fark, Allah rızasını kazanmaktır. Bugünkü arkadaşların ise birinci karşılığı, o koltukta bir dönem daha ne olursa olsun kalabilmektir” açıklamalarında bulundu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL