Genel Güncel Kültür-Sanat Yaşam

Yamaçlı Mahallesi Sosyal Tesis hizmete açıldı

’SİYASET YAPMAYA DEĞİL HAYIRLI OLSUN DEMEYE GELDİK’ 30 yıldır belediyecilik yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Yamaçlı mahallesine kazandırdığı Sosyal Tesisin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, belediye meclis..

Yamaçlı Mahallesi Sosyal Tesis hizmete açıldı

’SİYASET YAPMAYA DEĞİL HAYIRLI OLSUN DEMEYE GELDİK’

30 yıldır belediyecilik yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Yamaçlı mahallesine kazandırdığı Sosyal Tesisin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, belediye yöneticileri, siyasi partilerin temsilcileri, mahalle muhtarı ve vatandaşlar katılım gösterdi.

Açılışta söz alan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın Şehrin içinde bulunan Gaziosmanpaşa Mahallesi Bağdat Caddesi içerisinde lağım akmasına karşı sorunlarını dile getirdi. Ardından pandemi ve depremden sonra kırsal mahallelere ilginin daha çok artması sonucu kıvılcım çakıldığını sözlerine ekledi.

Yalçın çocuklara ve ailelerine bu tarz mahallelerde bulunan okullarda çocukların eğitim ve öğretimlerini devam ettirdikleri için hem ailelere hem de çocuklara teşekkürlerini ileterek, ‘’ Sayın Kaymakamımızla beraber kırsalda ki bütün eksiklikleri Milli Eğitim tarafı, Diyanet tarafı vs. bir arada gidermeye çalışıyoruz.’’ Dedi.

Vatandaşların gözlerindeki parıltıdan devlete sahip olduklarını ve yapılan hizmetleri takdir ettiklerini anladığını dile getiren Yalçın minnet duyduğunu ifade etti.

KIRSAL BÖLGEDEKİ BÜTÜN EKSİKLİKİLER GİDERİLECEK

Son olarak 31 Mart seçimlerinin altını çizen Başkan Yalçın siyaset yapmaya değil hayırlı olsun demeye geldiklerini sözlerine eklerken vatandaşların oylarıyla tekrar seçilirse her mahallede hizmetlere hız kesmeden devam edeceklerini dile getirerek, hayırlı olsun temennisinde bulundu.

‘VAR OLANLARI İYİLEŞTİRMEK LAZIM’

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın ardından söz alan Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez insanların yaşadıkları yerde sosyal ihtiyaçlarını giderecek yaşamlarını kolaylaştıracak yatırımlar yapmak gerektiğine vurgu yaparak var olanları iyileştirmek gerektiğini ifade etti. Bu tesisin örnek olduğunu ve mahalleye yakıştığını dile getirerek teşekkür etti. Sosyal Tesisin Yamaçlı mahallesine hayırlı olsun temennisinde bulunarak sözlerini noktaladı.

Konuşmaların ardından açılış için dua okunarak kurdele kesildi daha sonra hizmete açılan sosyal tesisi gezmek için içeri giren vatandaşlar Başkan Yalçınla sohbet etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL