Genel Güncel

Yıldırım Beyazıt’ın çehresi değişiyor

YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİ, 1. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM BLOKLARI HIZLA TAMAMLANIYOR Melikgazi Belediyesi tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde fiziki ömrünü tamamlamış gecekonduların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konut olarak inşa edilen 1…

Yıldırım Beyazıt’ın çehresi değişiyor

YILDIRIM BEYAZIT MAHALLESİ, 1. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM BLOKLARI HIZLA TAMAMLANIYOR

Melikgazi Belediyesi tarafından Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde fiziki ömrünü tamamlamış gecekonduların yıkılarak, daha modern ve yaşanabilir konut olarak inşa edilen 1. etap 6 blok, 228 adet daire ve 12 adet dükkân hızla tamamlanıyor.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE SOSYAL DONATILARI İLE YILDIRIM BEYAZIT’IN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında birçok mahallede yeni evler yapıldığını ve sosyal donatıları ile mahallelerin çehresinin değiştiğini hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Melikgazi Belediyesi olarak önemli olan kentsel dönüşümde, önceliğimiz sosyal bir dönüşümdür. Rutin belediyecilik faaliyetlerimizin yanı sıra çalışmalarımızın en başında yer alan ve ihtiyaçlardan biri olan kentsel dönüşüm bizim en önem verdiğimiz çalışmalarımızdandır. Türkiye’de en büyük kentsel dönüşüm yapan belediyelerden biriyiz. Bölgemizde en büyük kentsel dönüşüm çalışmaları, Battalgazi Mahallesi, Kazım Karabekir, Anbar ve Yıldırım Beyazıt Mahallemizde gerçekleşiyor. Yıldırım Beyazıt Mahallemizde 1. etap projemiz olan 6 blok, 228 adet daire ve 12 adet dükkandan oluşan kentsel dönüşüm çalışmamız hızla tamamlanıyor. Bu bloklarda 2+1, 3+1, 4+1 daireler olacak. Yerinde dönüşüm çalışmamızla bu mahallemizin çehresi değişiyor ve yeni bir mahalle olacak. Kentsel dönüşüm alanında yeni okullar, yollar, parklar ve ibadethaneler yaptık. İnşallah buradaki bloklarımızı hızla tamamlayıp haziran ayı gibi teslim etmeyi planlıyoruz. İlçemize ve Kayseri’mize hayırlı olsun.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL