Siyaset

YRP’li adaylar mahalle mahalle geziyor

Yeniden Refah Partisi Milletvekili Adayları Buğdaylı Mahallesi’nde kapı kapı dolaşarak, 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde mahalle halkından destek istemeye devam ettiler. Yeniden Refah Partisi..

YRP’li adaylar mahalle mahalle geziyor

Yeniden Refah Partisi Milletvekili Adayları Buğdaylı Mahallesi’nde kapı kapı dolaşarak, 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde mahalle halkından destek istemeye devam ettiler. Yeniden Refah Partisi Kayseri Milletvekili Adayları Önder Narin, Ercan Aras, Ali Rizvan ve Yusuf Adıyaman Buğdaylı Mahallesi’nde vatandaşları ziyaret ettiler. Ziyaretlerinde 14 Mayıs 2023’te gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde vatandaşlardan destek isteyen Milletvekili Adayı Ercan Aras, Tarım ve hayvancılık ile uğraşan üreticilerin üçüncü sınıf insan muamelesi gördüğünü söyledi. Aras, “Bizler üretiyoruz. İnsanların gıda ihtiyacını karşılıyoruz. Ama sınıflandırmaya gelince hiçbir zaman biz üreticileri umursamıyorlar” dedi. Konuşmasında Millet İttifakını eleştiren Aras, “Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fotoğraflarını hepiniz gördünüz. Gelip seccadeye basıyor. Sonra da diyor ki; ben görmedim. Siz Kimi kandırıyorsunuz. Nasıl seccadeyi görmezsiniz. Orda mesaj veriyor aslında. Neyi anlatıyor o fotoğrafta biz geldiğimizde sizin inancınız ayaklar altına alacağız diyorlar aslından onlar. Onlarda namaz kılma âdeti yok ki, seccadenin ne işi var orada. Kimi kandırıyorsunuz sizler o seccadeyi oraya bilerek koydunuz” dedi.  Milletvekili adayı Önder Narin ise konuşmasında seçim zamanı gelip, yer sofrasına oturan milletvekili adaylarından olmadıklarını söyledi. Kayseri’yi karış karış bilen milletvekili adayları olduklarına dikkat çeken Narin, “ Köylüden siyasetçide olur, belediye başkanı da olur, Yeniden Refah Partisi olarak vatandaşlarımızın teveccühü ile bizler bu seçimde bunu göstererek büyük bir mesaj vereceğiz” şeklinde konuştu. Kocasinan İlçesi’ne bağlı tüm mahallelerin sorunlarını yakından bildiğinin altını çizen Narin, şöyle devam etti:“ Önümüzdeki seçimler ülkemizin kazanımlarını ne olduğu belli olmayan, uzantılarının ney olduğu belli olmayan 7’li maşaya teslim edilmemesi için çok önemli.”dedi. Buğdaylı’da esnaf ziyaretinde bulunan milletvekili adayları ayrıca Yeşilmahalle’de de taziye ziyaretlerinde bulundular.

Yeniden Refah Partisi Milletvekili Adayları daha sonra Oruçreis Mahallesinde vatandaşlarla buluştu. Toplantıda ilk konuşan Milletvekili Adayı Ercan Aras, Yeniden Refah Partisi’nin Kayseri’de ses getirdiğini söyledi. Seçilmeleri takdirde ülkenin ve milletin her zaman hizmetkârı olacaklarının altını çizen Aras, hükümetin hayvancılık politikalarını eleştirdi. Tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini belirten Aras, “ Ben bir üreticinin derdi neyse derdini bilen birisiyim. Ben TBMM’de gittiğim zaman bana her zaman arayarak ulaşabilir sorun ve sıkıntılarınızı iletebilirsiniz. Diğerlerine ulaşamazsanız bunu bilin. Telefonunuza da bakmazlar, yanlarına da almazlar sizi” dedi. Milletvekili Adayı Önder Narin ise sorunların çözüm noktası olmak için milletvekili adayı olduklarının altını çizdi. “Bizi ayrıştırmaya kalkanlara müsade etmeyeceğiz” diye Narin, “ Yeniden Refah Partisi olarak 14 Mayıs akşamı seçim zamanı vatandaşı hatırlayanlara Allah’ın izni ile bizler iyi bir ders vereceğiz” diye konuştu. Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mustafa Kınış ve beraberindeki Milletvekili adaylarından Ercan Aras, Gökhan Duman ve Yusuf Adıyaman’ın ikici durağı ise Battalgazi Mahallesi oldu.  Burada mahalle toplantısı gerçekleştiren Milletvekili adaylarından Ercan Aras, irilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde mahallelilerden destek sözü aldı.  Vatandaşlara Yeniden Refah Partisi’nin seçim beyannamesi hakkında bilgiler veren Aras, vatandaşların sorularına yanıt verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL